Cisterne za vodo | Zbiralnik deževnice cena ugodna
Table of Contents
Cisterne za vodo omogočajo, da je na zalogi vedno dovolj pitne vode ali deževnice za osnovne potrebe, če izberete pravo velikost in prostornino. Zbiralniki vode so lahko nadzemni ali podzemni, na njih pa je treba pred vstopom vode v rezervoar namestiti čistilni filter za vodo.
Cena zbiralnika za deževnico je ugodna, še posebej ko preračunate, koliko stroškov za vodarino boste prihranili. Če pa se odločite za kakovostne cisterne za vodo, kakršne ponuja podjetje Armex armature z več kot 20 leti tradicije, boste še dodatno prihranili, ker vam bodo brezhibno služile še zelo dolgo.
Povprečno lahko z zbiranjem deževnice prihranite celo do 50 % pitne vode. Ob vse večji ozaveščenosti in spremembam klime bodo postale cisterne za vodo nepogrešljiv del opreme vsakega doma.
Zbiralnik deževnice cena ugodna – voda vedno hladna in zaščitena
Zbiranje deževnice bi moralo postati stalna praksa vsakega gospodinjstva, ne le ker je ekonomično in izvrstno za rastline, ampak tudi zato, ker v času morebitne suše ohranja dovoljšne zaloge pitne vode. Podzemne cisterne za vodo zahtevajo večji poseg pri vgradnji kot nadzemne, imajo pa vrsto prednosti. Položite jih lahko kamorkoli pod zemljo – v zelenico, pod parkirišče ali podobno – in tako vedno ohranjajo konstantno temperaturo vode, se ne segrevajo, tako da je deževnica ali pitna voda poleti vedno hladna.
Zbiralniki vode so s tem tudi zaščiteni pred UV-sevanjem, kar jim podaljša življenjsko dobo. V ponudbi podjetja lahko najdete stabilne, trdne, povozne in natančno izdelane podzemne cisterne za vodo.
Podzemni zbiralnik vode Carat je lahek, z dovršeno konstrukcijo in ima 25 let garancije, primeren je za deževnico in pitno vodo. Za Herkules zbiralnik deževnice cena je nizka glede na njegovo visoko zmogljivost. Podzemna cisterna za vodo, ki drži 1000 litrov, pokriva osnovne dnevne potrebe, je lahka in enostavna za vgradnjo in je izdelana iz polietilena, ta material je razgradljiv.
Med podzemnimi cisternami za vodo ima mesto še jeklen rezervoar za velike količine deževnice.
Nadzemne cisterne za vodo tudi lep okras hiši
Nadzemni zbiralniki vode so primerni za postavitev kjerkoli zunaj hiše, na trdno podlago. Njihova slaba stran je, da jih je treba pred zimo izprazniti, če pa tega ne želite, lahko izberete model Top, ki ga lahko postavite tudi v klet. Za ta zbiralnik deževnice cena zelo konkurira, saj je učinek izjemno velik.
Cisterna za vodo Garten ima takšne mere, da jo lahko hranite zunaj in pa tudi brez težav prenesete skozi vrata v notranjost, v klet. Lahko ji dodajate module, vzdrževanje pa je enostavno, ker se v njej ne nabirajo alge. Primerna je za do 3000 litrov deževnice.
Zbiralnik vode pa ima lahko tudi spektakularno lep videz in je pravi estetski dodatek. Za moderen videz lahko izberete dekorativno nadzemno cisterno za vodo ravnih linij in elegantne oblike. Če vas privlači zgodovina, vas bodo razveselili zbiralniki deževnice v obliki antične amfore, v ponudbi pa je nekaj tudi za ljubitelje rustikalnega sloga – stenski rezervoar v videzu lesa Woody.
Stebrna cisterna za vodo odlično sovpada s hišo in nikakor ni videti kot zbiralnik deževnice. Ker je visoka in ozka, zavzame malo prostora. Domišljija oblikovalcev zbiralnikov vode nima meja – izdelali so tudi zbiralnik v obliki posode za rastline, ki je zelo dekorativen in lepih barv. Vanj lahko na vrhu postavite lončnico.
Inovativnih oblik še kar ni konca – kaj pravite na cisterno za vodo v podobi kamnitega zidu ali ratana? Minili so časi, ko so bili zbiralniki vode dolgočasni, ne preveč lepi in jih je bilo treba skrivati, da niso kazili videza okolice. Poleg tega, da je za zbiralnik deževnice cena ugodna, so zelo stabilni, UV – obstojni in nekateri tudi odporni na mraz.
Čistilni filtri za vodo brez katerih rezervoar ni uporaben
Preden deževnica priteče v zbiralnik, je treba iz nje odstraniti nečistoče, drugače zbiralnika ni mogoče uporabljati, ker se bodo slej ko prej nečistoče nakopičile in ovirale njegovo funkcijo. Rezervoarjev je več vrst, cisterne za vodo so lahko nadzemne ali podzemne, temu pa morajo biti prilagojeni tudi čistilni filtri za vodo.
Razlikujejo se glede na mesto vgradnje. Tako jih lahko vgradite v grlo rezervoarja, to so notranji filtri, zunanji filtri se namestijo pred rezervoar, možna pa je tudi njihova vgradnja na padno cev žleba. Vsi čistilni filtri za vodo iz ponudbe podjetja, imajo zelo visok izkoristek vode, nekateri tudi 100-%, in optimalno očistijo deževnico.
Nekateri so samočistilni, drugače pa je možno dodati funkcijo Opticlean. Med ponudbo je treba izbrati ustrezen čistilni filter glede na kvadraturo strehe.
Rezervoar za odpadno vodo ne sme imeto izpusta v naravo
V stavbah, ki niso zelo frekventne in je poraba vode nizka, je smotrna vgradnja rezervoarja za odpadno vodo, ki pa mora biti narejen tako, da nima izpusta v naravo, kot to določa zakonodaja. Večina rezervoarjev je povoznih in pohodnih, zelo praktično pa je, da izvedba nekaterih omogoča predelavo v biološke čistilne naprave ali pa v zbiralnike deževnice.
Varovanje okolja je pri ravnanju z odpadnimi vodami postavljeno na prvo mesto, zato mora tudi rezervoar za odpadno vodo zadostiti vsem potrebnim standardom.